Biblioteka posiada skromny aczkolwiek bardzo wartościowy zbiór woluminów: od pozycji teologicznych poczynając, przez literaturę religijną (powieści, opowiadania), poradniki, aż po wydawnictwa popularno-naukowe. Jednym słowem jest to bardzo ciekawa oferta dla całej rodziny.

Osoby zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy i pogłębianiem religijności, znajdą w naszej Bibliotece:

  • komentarze biblijne pozwalające lepiej zrozumieć Pismo Święte;
  • książki pomocne w rozwiązywaniu problemów małżeńskich i wychowawczych opracowania z zakresu teologii małżeństwa i rodziny oraz poradniki psychologiczne;
  • opracowania pomagające pełniej uczestniczyć w liturgii Mszy św. i w sakramentach świętych;
  • dokumenty Kościoła i dokumenty papieskie (encykliki, adhortacje, listy apostolskie);
  • literaturę religijną dla dzieci i młodzieży;
  • biografie świętych i błogosławionych, często w formie literackiej (opowieści, opowiadania);
  • książki o innych wyznaniach i religiach oraz o ruchach religijnych i sektach;

oraz wiele innych w tym świadectwa tak bardzo potrzebne w ówczesnym świecie.

Mało kto wie, że w bibliotece znajdują się unikaty pamiętające czasy śp. ks. Franciszka Habasa oraz kolekcja gromadzona przez ks. kanonika Kazimierza Dzierwę. Warto przyjść i pooglądać te woluminy, które mają dzisiaj wartość nie tyle historyczną, co sentymentalną.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Księgozbiór w miarę możliwości będzie aktualizowany. Pamiętajmy jednak, że mimo, iż na rynku mamy wiele nowości zawsze warto sięgać po sprawdzone pozycje chociażby Romana Brandstaettera czy powieści Dobraczyńskiego, które znajdziemy w naszej bibliotece.

Już dzisiaj z „odkurzonych” pozycji polecam „Krąg Biblijny” Romana Brandstaettera. To wyjątkowy zbiór refleksji i rozmyślań, które nasuwają się autorowi po lekturze Pisma Świętego. Książkę czyta się bardzo dobrze, bo jest to wyznanie pisarza zafascynowanego Biblią. Brandstaetter podpowiada współczesnemu człowiekowi, że Słowo Boże jest jak pokarm, którego każdy nieustannie potrzebuje. Dlatego sięgając po Pismo Święte zaglądnijmy do „Kręgu”, który pomoże zrozumieć zawiłe fragmenty Biblii. Profesor Anna Świderkówna, która wstępem opatrzyła jedno z wydań „Kręgu” pod wpływem wiersza „Biblio, Ojczyzno moja’ tak napisała:

„Ojczyzna to dla większości z nas kraj, a przynajmniej miejsce, gdzie czujemy się u siebie, gdzie mieszkamy. Brandstaetter zaś niewątpliwie w Biblii mieszkał”.

Czyż nie warto zatem do niej zaglądnąć?

W bibliotece dostępne będą także aktualne czasopisma religijne.

Różnego rodzaju uwagi na temat przeczytanych pozycji lub działalności biblioteki będą bardzo przydatne. Podarowane książki będą dla biblioteki dużą pomocą. Wszystkim darczyńcom, którzy przekazali książki do biblioteki jak i tym, którzy mają zamiar to uczynić dziękujemy.

Biblioteka parafialna jest naszym wspólnym dobrem, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby podjęte dzieło kontynuować, bo „Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do ksiąg nie ostudzi”.

Biblioteka mieści się w kościele i czynna będzie w środę i w piątek pół godziny przed i bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

Ilustracja wprowadzenia:
Źródło Flickr
Licencja CC BY license

Kontakt

Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Nockowej

Nockowa 49
39-124 Iwierzyce

tel: 537 511 420 - w godz. pracy Kancelarii

tel: 725 922 492 - grabarz, p. Kazimierz Bąk

© 2017-2024 Parafia pw. św. Michała Archanioła w Nockowej. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme.